Opakovaně upozorňujeme na nové registrace uživatelů. Pokud neuvedete v položce "Jméno", své celé Jméno (JMÉNO a PŘÍJMENÍ), nebude Vaše registrace platná a účet bude (bez upozornění) zrušen (včetně příspěvku ve fóru).

Registrace
Napište prosím příjmení ředitele Amater Rallye do pole níže a klikněte na tlačítko "Registrovat".

Při nové registraci v políčku "Jméno" uveďte pouze své JMÉNO a PŘÍJMENÍ. V jiném případě bude váš účet zrušen (včetně příspěvků ve fóru).
Domů

Čtvrtý podnik osmidílného seriálu Amatér rallye Cupu 2016/2017 zavítal opět do areálu Milovického letiště. V sobotu 21 ledna 2017 mohli účastníci ochutnat vše, co patří k zimní soutěži. Pro soutěžící pořadatelé připravili rychlostní zkoušku o délce 6km a byla vypsaná speciální třída pro vozidla jedoucí na hřebech(nebyly klasifikovány do AR Cupu).

Celý prostor letiště byl pokryt sněhem, někde jen poprašek, ale všude pod ním byl led. Již od čtvrtka začali pořadatelé připravovat trať. Přes den vytýčení a zabezpečení rychlostní zkoušky, k večeru a v noci ujíždění sněhu, aby do sobotního rána byl povrch tvrdý a co nejdéle při závodě vydržel. Odvedená práce se vyplatila, trať vydržela celý den. Pár míst se rozjezdilo, ale stále tam byl sníh a led. Závod probíhal poměrně v poklidu, odtahové vozidlo stálo do páté rychlostní zkoušky stále na místě, proto bylo rozhodnuto závod prodloužit o jednu zkoušku, tím účastníci absolvovali celkově 42 km.

Již po ukončení tréninkových jízd, byla vidět na posádkách i pořadatelích nervozita, jak závod dopadne. Trať svým charakterem byla schopna konkurovat profesionálním tratím rallye např. zimní Rallye Šumava atd. Byly zde technické pasáže, průjezd lesem zde se ke konci vyjely koleje až na led a poslední km byl na přistávací ploše letiště, kde na účastníky čekaly dlouhé rychlé zatáčky.

Na první rychlostní zkoušku se postavilo 26 posádek včetně třech předjezdců a přes náročnost závodu všechny dorazily do cíle závodu. Nejrychlejší časy dosahoval Martin Milowský v roli předjezdce obul hroty používané při Švédské rallye zajetý čas 4:22,768. Z účastníků AR Cupu byl nejrychlejší Tomáš Tochar na Subaru Justy s časem 4: 37,344 a s celkovým 32: 19,135. Obsadil první místo v Divizi II a ve třídě V. Druhé místo v divizi obsadil Jiří Náměstek (první ve své třídě VI), třetí místo Jakub Šimek (vítěz třídy IV) Škoda Favorit. Divizi I vyhrál Stanislav Libich s časem 36:30,483(vítěz II třídy) druhé místo David Zakouřil – Alfa Romeo 156 (vítěz III třídy) a třetí místo Pavel Maryška s nejslabším a nejmenším vozidlem Fiat Seicento (vítěz I třídy). Speciální skupinu (hřeby) vyhrál Michal Savruk – Subaru s časem 32:14,449 druhé místo Robert Chrištof a třetí místo Tomáš Kučera oba na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX

Krásným překvapením soutěže byl junior Tomáš Štuksa (14 let) na vozidle Nissan Almera, který byl zdárným konkurentem ve své třídě (V třída) a např. poslední RZ zajel čas 5:23,821. Vítězkou dámského poháru Nikola Dvořáková s časem 33:55,716 a ve třídě II obsadila krásné druhé místo.

V dnešní době už probíhá příprava dalšího závodu AR Cupu, který se uskuteční 18 února 2017 na Milovickém letišti a jak bylo řečeno při vyhlašování výsledků odjetého závodu. Bylo by krásné, kdyby počasí vydrželo a závod v únoru měl stejný zimní charakter. Všichni účastníci doufají, že na únorovém závodě se objeví více závodních posádek a zpestří se všemi ostatními startovní pole a tím budou napínavé souboje o vteřinky. Vše o únorovém závodě a podmínky účasti najdete na stránkách www.amaterrallye.cz , nebo na telefonu 602233320.